Autouzupełnianie Adresów w Hiszpanii
Zaktualizowano 4 miesiące temu Zaktualizowano 4 miesiące temu
Autouzupełnianie Adresów w Hiszpanii Darmowy taryf: do 10 000 bezpłatnych zapytań dziennie Darmowy taryf: do 10 000 bezpłatnych zapytań dziennie
Usługa "Spain Address Autocomplete" zapewnia dokładne i natychmiastowe wypełnianie hiszpańskich adresów bez literówek.
Państwowa firma pocztowa Hiszpanii, świadcząca różnorodne usługi pocztowe, w tym międzynarodową dostawę i usługi kurierskie, z ponad 300-letnią historią i aktywnym udziałem w spółdzielni EMS.

Correos, czyli "Poczta", to państwowa firma świadcząca usługi pocztowe w Hiszpanii i, dzięki dwustronnym umowom, odpowiedzialna także za usługi pocztowe w Andorze we współpracy z francuską firmą La Poste.

Historia Correos sięga 1716 roku, kiedy to zmiana dynastii w Hiszpanii położyła kres tradycji powierzania rodzinom opieki nad usługami pocztowymi. 8 lipca 1716 roku król Filip V mianował Juana Tomása de Goyeneche głównym superintendenta i generalnym administratorem placówek pocztowych, uczyniwszy pocztę odpowiedzialnością państwa.

Firma jest w pełni państwowa, należąca do Państwowego Towarzystwa Udziału Przemysłowego (SEPI). Z ponad 53 000 pracownikami i wysyłką ponad 5,4 miliarda przesyłek rocznie Correos jest jednym z największych operatorów pocztowych na świecie. Z siedzibą w Madrycie, posiada ponad 10 000 centrów pocztowych na terenie całej Hiszpanii.

Grupa Correos składa się obecnie z samej firmy Correos oraz jej spółek zależnych: Correos Express, usługa ekspresowej poczty grupy; Correos Nexea, firma świadcząca usługi zarządzania komunikacją i dokumentacją innym firmom, a także Correos Telecom, zarządzająca infrastrukturą telekomunikacyjną grupy.

Poczta Hiszpanii świadczy usługi przesyłania przesyłek zarówno w kraju, jak i za granicą, w tym usługi kurierskiej dostawy. Jako uczestnik spółdzielni EMS, Poczta Hiszpanii jest wskazanym operatorem do dostarczania przesyłek EMS.

Międzynarodowe przepisy dotyczące wymiany pocztowej ściśle zabraniają przesyłania narkotyków, substancji wybuchowych i innych niebezpiecznych materiałów w przesyłkach pocztowych. Na stronie Correos znajdują się pełne zasady przesyłania, obejmujące ograniczenia dotyczące wymiarów, wagi i zawartości przesyłek.

Każdy rodzaj przesyłki od Correos ma swój numer śledzenia, który służy do monitorowania. Dla niektórych małych paczek może brakować numeru śledzenia. Format numeru śledzenia Correos zależy od rodzaju przesyłki i obejmuje kombinację liter i cyfr wskazujących na typ i unikalność przesyłki, a także kraj usługi pocztowej.

Śledzenie międzynarodowych przesyłek z Hiszpanii może być przydatne do monitorowania ich ruchu. Przesyłki przechodzą przez szereg etapów, począwszy od przyjęcia w oddziale Correos, poprzez obróbkę i rozdział w centrum sortowania, przygotowanie do międzynarodowej wymiany, odprawę celną, eksport, import, sortowanie w kraju docelowym, aż do dostarczenia ostatecznemu odbiorcy.